Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Graphic statement meets practical organizing wonder: this quartet of chests combines functional storage space with expressive design. In striking black and white and covered with a coated cover in a checked pattern, the boxes set modern accents with retro charm. Black steel handles and decorative leather-look stripes round off the overall look with a touch of industrial flair. Whether as a stylish eye-catcher in the living room, as an organizer in the home office or as a decorative shelf for small items - these versatile companions bring structure to everyday life and can be perfectly combined with natural materials or clear shapes.
- Set of 4 checkered chests with hinged lid in black and white
- Made of wood and with a coated textile cover in a black and white pattern, the chests are as functional as they are stylish
- Black steel handles and decorative strips in leather look create a harmonious, high-quality overall look
- Versatile use, as a decorative object or to elegantly store cables, documents and other treasures
- Individual chest dimensions: 22.50 x 40.50 x 22.50 cm small, 28.50 x 48.50 x 28.50 cm medium, 34.50 x 56.50 x 34.50 cm medium, 40.50 x 64.50 x 40.50 cm large
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 41 cm |
| Larghezza | 65.5 cm |
| Profondità | 41 cm |
| Peso | 19.7 kg |
| Volume (imballato) | 0,17 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Beige, Marrone |
|---|---|
| Details: | larga scala, massima capacità di carico, medio, montato, piccolo |
| Catalogo di stampa: | Corpo: Pannelli di fibre a media densità, Parti laterali: 100 %, Maniglie:, Pannellatura:,, 10 Kg, 5 Kg, 3 Kg, 5 Kg,, 22,50 x 40,50 x 22,50 cm, 28,50 x 48,50 x 28,50 cm, 34,50 x 56,50 x 34,50 cm, 40,50 x 64,50 x 40,50 cm |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-1 |
| Calendario di marketing: | Novembre |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi