Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
The Grace series combines elegant white marble with a delicate grain in soft gray tones with fluted fronts in a fluted design crafted from high-quality solid mango wood, making it a stylish design highlight in any living space. Delicate, gold-colored details made of electroplated steel lend the furniture an elegant lightness and underscore its modern interior character. As a natural stone, the marble makes each piece of furniture unique, while the handcrafted construction from FSC®-certified solid wood in a trendy grooved look stands for quality, sustainability, and timeless aesthetics. This home bar becomes a stylish highlight and gathering spot for social evenings in your home. With a handrail and footrest made of powder-coated steel, your guests will enjoy maximum comfort, while five compartments, an integrated wine rack for up to 12 bottles, and the easy-care marble countertop offer perfect storage space and a stylish display area for glasses, shakers, and favorite drinks.
- Elegant brown bar counter made of solid wood with grooved fronts and a marble countertop, 110 x 120 x 48 centimeters (H/W/D)
- Design highlight: The Grace series captivates with its combination of elegant marble and a fluted mid-section crafted from high-quality solid mango wood
- Featuring a handrail and footrest made of powder-coated steel, this home bar offers a comfortable spot for your guests
- Storage space for glasses and shakers in five compartments, an integrated wine rack for 12 bottles, and an easy-to-clean marble countertop
- Every piece of Grace furniture is a one-of-a-kind, handcrafted item made from FSC® C149863-certified solid mango wood
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 110 cm |
| Larghezza | 120 cm |
| Profondità | 48 cm |
| Peso | 0 kg |
| Volume (imballato) | 0,96 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Bar |
|---|---|
| Colore: | Marrone, Écru |
| Details: | FSC® C149863 zertifiziertes Holz, fatto a mano, massima capacità di carico, ogni pezzo unico, piano, regolabile in altezza, smontato |
| Catalogo di stampa: | Carcassa e fronte: Mango Legno vergine, Coperchio: Pietra naturale, Piano di lavoro: Pannelli di fibre a media densità, Piede / Base:, Mensola: Mango Legno vergine, Piano di lavoro: 25 Kg, Mensola: 15 Kg, 15 mm,,, Aliante da pavimento:,, |
| Serie: | Grace |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2024-1 |
| Tendenze: | Elegance |
| Tendenze 2: | Elegance – Modern |
| Calendario di marketing: | Gennaio, Maggio, Dicembre |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi