Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Sculpturally shaped fronts with a three-dimensional effect and a shiny chrome finish give the Carino series an expressive, modern character. Clean lines, a delicate black frame and handle-free surfaces create a light, high-quality look with sophisticated design. The tall cabinet adds vertical storage space to the series and offers versatile options for books, clothing or stylishly arranged bar accessories. Its elegant height gives the furniture a presence without being dominant, allowing it to blend effortlessly into hallways, bedrooms or living areas.
- Tall cabinet in silver and black, 160 x 80 x 39 centimetres (H/W/D)
- The three-dimensional design of the fronts in a shiny chrome finish creates an extraordinary look
- Offers versatile storage space for books, clothes or bar accessories in the hallway, bedroom or living room
- The black frame gives the cabinet a light look and is made of sturdy steel
- The practical push-to-open function allows effortless opening and a high-quality, handle-free look
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 160 cm |
| Larghezza | 80 cm |
| Profondità | 39 cm |
| Peso | 34 kg |
| Volume (imballato) | 0,14 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Camera da letto |
|---|---|
| Colore: | Argento |
| Details: | massima capacità di carico, push-to-open |
| Catalogo di stampa: | Carcassa e fronte: Pannelli di fibre a media densità, Bordo posteriore: Pannelli di fibre a media densità, Piede / Base:, Mensola: 2 Stück Pannelli di fibre a media densità, Porta: 2 Stück, Porta:, 100 Kg |
| Serie: | Carino |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
| Tendenze: | Modern Times |
| Tendenze 2: | Modern – Loft |
| Calendario di marketing: | Giugno |
Valutazioni
Accedi