Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A natural eye-catcher in the hallway and living room: a feathered friend that spreads light in the darkness as a wall lamp. For bird lovers and all fans of creative furnishing ideas.
- Flamboyance in an antique golden tone: wall-mounted lamp made of synthetic resin in the shape of a heron
- Creative lamp design, rich in detail and lovingly executed, each heron figure is handmade
- Surprises guests in the hallway, provides company as a lamp next to the bed and adds a touch of eccentricity to the living room
- A practical feature: the lamp is supplied assembled and an electrical connection on the wall is not necessary, a conventional socket is sufficient
- Lighting designers recommend three to five light sources in a room. One of them should diffuse indirect light - like this charming lamp for wall mounting
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 61 cm |
| Larghezza | 24 cm |
| Profondità | 21 cm |
| Peso | 3 kg |
| Volume (imballato) | 0,13 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Color oro, Marrone |
|---|---|
| Details: | cavo più lungo, extra, fatto a mano, in tessuto, montato, verticale |
| Catalogo di stampa: | scudo:,, 180 cm, per fissaggio a parete,, filo nero,, |
| Serie: | WL Heron |
| Stagione: | Saison2020-1 |
| Calendario di marketing: | Febbraio |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi