Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A stylish animal highlight for any wall! This unusual wall light combines an artistic animal figure with soft light and creates a unique atmosphere. The detailed dog head almost looks like a sculpture and creates charming accents - perfect for modern living spaces, creative offices or as a humorous statement in the entrance area. Particularly effective in combination with minimalist furniture or as a contrast to warm wood tones. A real must-have for design lovers with character!
- Unique wall light in dog design, 25 x 23.5 x 29.5 centimeters (H/W/D)
- The detailed dog's head impresses with its sculptural design and makes a humorous style statement
- Surprises guests in the hallway, keeps them company as a lamp next to the bed and brings eccentricity into the living room
- Thanks to its low weight (2 kg) and the hanging device on the back, it can be quickly mounted on the wall
- 230 V, socket E27, number of bulbs 1, max. 40 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 28 cm |
| Larghezza | 24 cm |
| Profondità | 23 cm |
| Peso | 2.4 kg |
| Volume (imballato) | 0,07 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Policromo |
| Details: | cavo più lungo, extra, in linea, in tessuto |
| Catalogo di stampa: | , 200 cm, FILP-interruttore, filo, |
| Serie: | Animal |
| Speciali: | Deals, In magazzino, PRIMA |
| Stagione: | Saison2024-2 |
Valutazioni
Accedi