Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
When art meets function, the result is a wall accessory like this one: The golden coat rack with its detailed ginkgo motif brings a touch of glamour to the hallway and also symbolizes a sense of style with meaning. Made from dimensionally stable polyresin and finished by hand, each piece is unique. Five hooks provide ample space for jackets, bags and more - elegantly organized and decorative at the same time. The golden finish looks particularly effective on dark wall colors or in combination with mirrors and metal elements. Ideal for entrance areas that should not only be practical but also representative.
- Golden wall coat rack with ginkgo motif, 14 x 46.5 x 3.8 centimeters (H/W/D)
- With its delicate ginkgo motif, the all-gold coat rack is an elegant highlight in any hallway
- The ginkgo leaf stands for friendship, love and a long life
- Made of dimensionally stable polyresin, painted by hand and therefore ideal for jackets, bags and accessories
- Five sturdy hooks stylishly keep the entrance area tidy
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 14 cm |
| Larghezza | 46.5 cm |
| Profondità | 3.8 cm |
| Peso | 0.6 kg |
| Volume (imballato) | 0,09 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Corridoio |
|---|---|
| Colore: | Color oro |
| Details: | fatto a mano, massima capacità di carico, ogni pezzo unico, orizzontale |
| Catalogo di stampa: | , per fissaggio a parete, 10 Kg,, |
| Serie: | Ginkgo Leaf |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
| Topic: | Spring Selection |
Valutazioni
Accedi