Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A touch of the exotic meets practicality: This playful wall coat rack with its charming monkey family brings a touch of zest to the hallway or dressing area. Whether as a humorous detail in the entrance area or as an unusual highlight in the guest room - the artistically crafted figures made of solid artificial stone create stylish accents. Four hooks provide space for jackets, bags or accessories and turn the wall into a decorative organizer. Particularly effective in combination with plants, golden mirror frames or tropical prints. An interior statement that skillfully combines function and fantasy - tongue-in-cheek, unusual and guaranteed to be a talking point.
- Black wall coat rack with monkey motif, 21 x 38 x 5 centimeters (H/W/D)
- Four cute little monkeys provide stylish space for jackets, bags and accessories
- Richly detailed and with a vintage look, the wardrobe sets unique accents
- Made from robust polyresin and painted and varnished
- An exotic design highlight for every hallway and entrance area
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 21 cm |
| Larghezza | 38 cm |
| Profondità | 5 cm |
| Peso | 0.73 kg |
| Volume (imballato) | 0,10 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Corridoio |
|---|---|
| Colore: | Nero |
| Details: | fatto a mano, massima capacità di carico, ogni pezzo unico, orizzontale |
| Catalogo di stampa: | , per fissaggio a parete, 15 Kg,, |
| Speciali: | Deals, In magazzino, PRIMA |
| Stagione: | Saison2024-2 |
Valutazioni
Accedi