Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A real design statement in a small format: this side table combines urban coolness with a sculptural look. The dynamic lines give it a modern character that is particularly effective in minimalist or industrial-inspired rooms. Whether next to the sofa as a shelf for coffee table books or as a stylish soloist in the hallway - its compact presence is impressive across the board. Combined with metal accents, muted colours or contrasting decorative elements, it creates an exciting look with personality. Practical, decorative and versatile - a small piece of furniture with a big impact that skilfully balances art object and functionality.
- Grey side table in marble look with glass top, 53.5 x 45 x 45 centimetres (H/W/D)
- The strikingly shaped table leg made of robust steel impresses with its grey marble-look foiling
- The glass tabletop offers plenty of space for drinks, accessories or decorative favourites
- With its sculptural shape and expressive design, this table makes a modern style statement
- Flexible use as a stylish coffee table, compact storage unit for the hallway or stylish bedside table
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 53.5 cm |
| Largeur | 45 cm |
| Profondeur | 45 cm |
| Poids | 9 kg |
| Volume (emballé) | 0,07 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Gris |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, partiellement démonté, épaisseur plateau |
| Catalogue imprimé: | Structure: Acier plaxé, Plateau de table: Verre Verre trempé ESG Clair, 6 mm épaisseur plateau, 20 kg capacité de charge maximale, partiellement démonté |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Rocky |
Évaluations
Se connecter