Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
This coffee table is a real design statement that impresses with its combination of dark ash wood with a striking grain, robust steel and colored glass. This table blends seamlessly into modern, industrial or Scandinavian living styles and combines beautifully with minimalist sofas, elegant lamps or clean lines. Whether as a central element in the living room or in a harmonious interplay with other wooden furniture, the table not only offers design factor, but also practical storage space.
- Rectangular coffee table in brown made of wood and glass, 40 x 100 x 100 centimeters (H/W/D)
- The mix of high-quality materials gives the coffee table a modern, timeless look
- The table top made of easy-care ESG safety glass offers space for drinks, magazines or remote controls
- The lower shelf and the details in dark, lacquered ash wood create a natural look
- The unique bases made of robust steel stylishly round off the modern design
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 40 cm |
| Largeur | 100 cm |
| Profondeur | 100 cm |
| Poids | 46.1 kg |
| Volume (emballé) | 0,26 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Gris, Marron, Noir |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, démonté |
| Catalogue imprimé: | Plateau de table: Verre Verre trempé ESG Teint, Plateau de table: Frêne Panneau de fibres Plaqué, Côté: Frêne Bois massif Plaqué, Pied: Acier revêtu par poudre, 40 kg capacité de charge maximale, démonté |
| Pièce: | Salon |
| Série: | Divine |
| Tendances: | Modern Times |
| Tendances 2: | Modern – Living |
| Calendrier marketing: | Avril |
Évaluations
Se connecter