Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Luxury appeal and sophistication. A little glamour never hurt anyone. This dining table could also be a modern piece of furniture sculpture in a museum. It makes an impact with its creative refinement and elegant, slightly eccentric touch. The 13 mm thick safety-glass table top is supported by two artistically shaped, gold-coloured legs. The table is perfectly suited for a glamorous and eclectic interior, and provides a touch of Hollywood appeal. This enhances the star quality of your furnishing.
- Rechteckiger, großer Glastisch mit dekorativ-geschwungenen, goldenen Stahl-Beinen für bis zu 8 Personen
- Ein echtes Showpiece fürs Ess- oder Wohnzimmer, bringt luxuriösen Flair ins Zuhause
- Ein Tisch, der trotz seiner Größe fein und elegant im Raum wirkt
- Als Esstisch genauso eindrucksvoll wie als großer Schreibtisch
- Perfekt geeignet für eine glamourös-eklektische Einrichtung und das Extra an Hollywood Appeal
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 75 cm |
| Largeur | 100 cm |
| Profondeur | 200 cm |
| Poids | 81 kg |
| Volume (emballé) | 0,52 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Doré, Transparent |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, démonté |
| Catalogue imprimé: | Plateau de table: 13 mm Verre Verre trempé ESG Clair, Pieds: Acier inoxydable revêtement titane, 40 kg capacité de charge maximale, démonté |
| Pièce: | Salle à manger |
| Speciaux: | Baisse de prix, En stock, US-Fit |
| Série: | Gloria |
| Tendances: | Elegance |
| Tendances 2: | Retro Elegance |
| Calendrier marketing: | Novembre |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter