Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A vibrant play of colours with character: this compact table lamp attracts attention with its teardrop-shaped glass shade in a bold green. The semi-transparent sphere provides atmospheric lighting and gives the room a special depth. The ribbed base in a matt finish forms an exciting contrast and emphasises the modern design. Perfect for bedside tables, small side tables or as a stylish light source on your desk. Particularly effective in combination with dark wood, gold accents or natural materials. Lamps like this not only bring brightness, but also a touch of extravagance to any living space.
- Small table lamp with round glass shade in green, 21 x 15 x 15 centimetres (H/W/D)
- The beautifully shaped glass ball shimmers semi-transparently in rich green and creates magical light effects
- The base creates a stylish contrast with its matt finish and ribbed texture
- Ideal as a bedside lamp or as an additional light source for your desk or living area
- 230 V, LED bulb type, G9 socket, number of bulbs 1, max. 9 watts, bulb not included, bulb replaceable
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 21 cm |
| Largeur | 15 cm |
| Profondeur | 15 cm |
| Poids | 1.22 kg |
| Volume (emballé) | 0,15 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Vert |
|---|---|
| Details: | abat-jour, avec câble, extras, longueur de câble, partiellement démonté, revêtement plastique |
| Catalogue imprimé: | Socle:, Abats-jour: Verre Revêtu, 150 cm longueur de câble, 15 cm Ø abat-jour, interrupteur avec câble, câble revêtement plastique, partiellement démonté |
| Série: | Magic Ball |
| Topic: | Spring Selection |
| Calendrier marketing: | Octobre |
Évaluations
Se connecter