Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A stylish statement in matt black: this floor lamp impresses with its minimalist design and sophisticated lighting concept. The three shades create targeted accents and provide atmospheric lighting - ideal for setting the scene in cozy reading corners or creating stylish highlights in the living room. Their slender frame brings a sense of lightness to the room and harmonizes particularly well with modern furnishings, clean lines or natural materials such as wood and linen. Whether as a light source next to the sofa, as a design object in the hallway or as an elegant addition to the sleeping area - this light combines function with aesthetics across the board.
- Modern floor lamp with 3 lampshades in matt black, 210 x 158.5 x 140 centimeters (H/W/D)
- Drei kleine Lampenschirme mit Retro-Flair spenden dank goldener Details angenehmes Licht im Wohnbereich
- The slim base made of robust steel in matt black creates a clean, timeless look
- Ideally placed next to the sofa, reading chair or in the bedroom thanks to the practical swivel function
- 230 V, socket E27, number of bulbs 3, max. 40 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 210 cm |
| Largeur | 158.5 cm |
| Profondeur | 140 cm |
| Poids | 13.65 kg |
| Volume (emballé) | 0,45 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Noir |
|---|---|
| Details: | abat-jour, démonté, extras, fabriqué à la main, interrupteur, longueur de câble, pivotant, revêtement plastique, socle |
| Catalogue imprimé: | Acier laqué, 200 cm longueur de câble, 13,30 cm Ø abat-jour, 35 cm Ø socle, fabriqué à la main, pivotant, interrupteur, câble revêtement plastique, démonté, |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock |
| Topic: | Home Office |
Évaluations
Se connecter