Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A touch of glamour in a minimalist design: this powder-coated steel lowboard impresses with its elegant bronze finish and adds a stylish highlight to any living area. Designed by Andreas Weber exclusively for KARE, it combines clean architectural lines with functional sophistication. Thanks to its compact dimensions and four smooth-running casters, the furniture can be positioned flexibly, whether as a TV board, mobile sideboard, or elegant stand-alone piece. The solid workmanship and easy-care surface make it a durable design object that unfolds its full radiance especially in modern interiors, industrial looks, or elegant living concepts.
- Modern steel lowboard in bronze, rollable, 30 x 90 x 41 centimeters (H/W/D)
- A timeless TV stand made of steel in elegant bronze, which impresses with its clean lines and functionality
- From the hand of renowned designer and architect Andreas Weber—exclusively for KARE
- Thanks to its compact dimensions and four smooth-running casters, it adapts flexibly to your needs and living concepts
- Easy-care surfaces and solid construction made of robust, powder-coated steel
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 30 cm |
| Largeur | 90 cm |
| Profondeur | 42 cm |
| Poids | 16.24 kg |
| Volume (emballé) | 0,11 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Cuivre, Doré |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, chaque pièce est unique, partiellement démonté, sur roulettes |
| Catalogue imprimé: | Acier revêtu par poudre, 40 kg capacité de charge maximale, chaque pièce est unique, sur roulettes, partiellement démonté |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock, PRIMA, US-Fit |
| Série: | Lounge M |
| Calendrier marketing: | Avril |
Évaluations
Se connecter