Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
The lowboard for entertainment equipment is a statement for a purist style of living that focuses on the essentials. Simple, shapely and highly functional, it is both modern and
timeless. The lowboard offers you sufficient space for all your technical equipment. This means that all components are close to each other and neatly stored at the same time.
- Easy to move around: thanks to four practical castors, this modern lowboard can be easily repositioned
- Contemporary design: white lowboard with rounded edges that fits perfectly into a modern-inspired ambience
- High-quality materials: powder-coated steel gives the TV board stability and a stylish look
- Functional: create order and place your TV, soundbar, receiver and much more on the distinctive lowboard
- Easy to care for: the lowboard in high-gloss white can simply be wiped down - it will be clean again in no time
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 30 cm |
| Width | 90 cm |
| Depth | 42 cm |
| Weight | 16.24 kg |
| Volume (packed) | 0,11 m³ |
Product information
| Color : | White |
|---|---|
| Details: | Max. load-carrying capacity, Partly dismantled, Rollable |
| Print catalogue: | Steel powder-coated, Cover plate: 25 kg Max. load-carrying capacity, Shelf: 15 kg Max. load-carrying capacity, Rollable, Partly dismantled |
| Room: | Living room, Office |
| Season: | Saison1981-1 |
| Series: | Lounge M |
| Specials: | In stock, PRIMA, US-Fit |
| Marketing calendar: | April |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in