Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Table: this large dining table combines functionality with modern aesthetics. Very practical pull-out function with which the surface can be enlarged quickly and easily. Attractive surface structure made of 3mm ceramic and 8 mm safety glass. Offers space for 6-10 people.
- Dining table which combines functionality with a modern aesthetic
- Practical extension from 160 - 240 cm
- An attractive surface structure made of 3 mm ceramics and 8 mm safety glass
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 76 cm |
| Width | 160 cm |
| Depth | 90 cm |
| Weight | 99.7 kg |
| Volume (packed) | 0,38 m³ |
Product information
| Color : | Black, Grey |
|---|---|
| Details: | Knocked-down, Max. load-carrying capacity |
| Print catalogue: | Frame: Steel lacquered, Tabletop: 8 mm Glass Toughened safety glass Clear coating: 3mm erthenware, 110 kg Max. load-carrying capacity, Knocked-down |
| Room: | Dining room |
| Season: | Saison2017-2 |
| Series: | Amsterdam |
| Specials: | In stock, Price cut, US-Fit |
| Trendshows: | Modern Times |
| , Modern – Loft | |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in