Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This chest of drawers makes a glamorous and exclusive impression. Mirrored surfaces and glittering handles give it real identity. The chest has three drawers. The Luxury series offers further articles.
- Luxuriöse Spiegelkommode mit drei großzügigen Schubladen und edlen Griffen aus Glas
- Ob im Wohnzimmer oder Schlafzimmer: Die Kommode ist überall ein stilvoller Hingucker
- Die großzügige Glam-Kommode bietet reichlich Stauraum für Kleidung, wichtige Unterlagen und vieles mehr
- Verspiegelte Möbel zaubern durch die Reflexion von Licht und Umgebung raffinierte Effekte
- Luxury ist eine Serie von Spiegelmöbeln mit vielen verschiedenen Modellen und Größen
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 74 cm |
| Width | 90.5 cm |
| Depth | 41 cm |
| Weight | 38.4 kg |
| Volume (packed) | 0,44 m³ |
Product information
| Color : | Mirrored |
|---|---|
| Details: | Max. load-carrying capacity |
| Print catalogue: | Corpus: Medium density fibreboard (MDF) Lacquered, Handles: Glass Clear, Paneling: Glass Mirrored, Cover plate: 25 kg Max. load-carrying capacity, Drawer: 10 kg Max. load-carrying capacity |
| Room: | Bedroom, Living room |
| Season: | Saison2017-1 |
| Series: | Luxury |
| Specials: | In stock, Price cut, US-Fit |
| Trendshows: | Elegance |
| , Elegance – Glam | |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in