Description
Top choice! Osaka has everything a console should have: an elegant look, a discreet yet unconventional appearance, plenty of space inside and on top. Characteristic of the Osaka furniture series are the graphic forms, the restrained materials and a subtle twist on the fittings and feet. Simple and beautiful. Other furniture from the series available.
- Elegant console table with a flamboyant leg design.
- The mix of dark ash and shiny brass is particularly beautiful.
- Charming detail: the rod fittings.
- The lightweight alternative to the sideboard.
- Makes even the smallest hallway look stylish!.
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 76 cm |
| Width | 148.6 cm |
| Depth | 45 cm |
| Weight | 45 kg |
| Volume (packed) | 0,53 m³ |
Product information
| Color : | Brown |
|---|---|
| Details: | Knocked-down, Max. load-carrying capacity |
| Print catalogue: | Frame: Stainless steel brushed, Corpus: Medium density fibreboard (MDF) Veneered, Ash Wood veneer Lacquered, Handles: Stainless steel brushed, Cover plate: 25 kg Max. load-carrying capacity, Shelf: 15 kg Max. load-carrying capacity, Knocked-down |
| Room: | Living room, Office |
| Season: | Saison2018-2 |
| Series: | Osaka |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Trendshows: | Elegance |
| , Elegance – Modern | |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in