Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
The black Curve console table with its ash veneer wood is a timeless piece of furniture that creates a stylish atmosphere in any room. With its sculptural design it is a perfect example of individual furnishing ideas. A great product advantage is also that the console table is supplied ready-assembled. Whether in the hallway, living room or bedroom - the Curve console table will be a very special eye-catcher in any room.
- Black console table with ash veneer, 76 x 120 x 38 cm (H/W/D)
- An aesthetic individual piece in a minimalist, organic design
- Perfect as a storage surface or eye-catcher in the hallway, living room or bedroom
- Handmade with unique character
- Supplied fully assembled
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 76 cm |
| Width | 120 cm |
| Depth | 38 cm |
| Weight | 21 kg |
| Volume (packed) | 0,48 m³ |
Product information
| Color : | Black |
|---|---|
| Details: | Assembled, Each piece unique, Hand-crafted, Max. load-carrying capacity |
| Print catalogue: | Corpus: Ash Medium density fibreboard (MDF) Lacquered, 30 kg Max. load-carrying capacity, Hand-crafted, Each peace unique, Assembled |
| Season: | Saison2023-1 |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Trendshows: | Modern Times |
| , Modern – Living | |
| Marketing calendar: | January |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in