Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
The best of the Fifties: diamond pattern upholstery, filigree feet in the brass look, a velvet cover and rounded shapes. And the best thing: the armchair is also wonderfully comfortable!
- A retro armchair with delicate brass feet and chic upholstery in an elegant velvet look
- The colour combination of the two hip spice colours turmeric and curry
- An extremely comfortable wingback armchair in a modern interpretation - thanks to the double backrest upholstery and the armrests at a perfect height
- The diamond look and two colours make the armchair unmistakable
- A granny-style wingback armchair? Definitely! That what makes it a piece for aficionados!
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 103 cm |
| Larghezza | 73 cm |
| Profondità | 85 cm |
| Peso | 28 kg |
| Volume (imballato) | 0,57 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Arancio, Giallo, Marrone |
| Details: | Nosagunterfederung, altezza del sedile, massima capacità di carico, montato, smontabile, sospensione da cinghie elastiche |
| Catalogo di stampa: | Corpo: Pino Legno laminato, Eucalipto Legno laminato, Rivestimento: 35 kg/m³, Copertina: 100 %, Piede / Base:, Cuscino:, 150 Kg,, 45 cm,, |
| Serie: | Nonna |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2018-2 |
| Calendario di marketing: | Dicembre |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi