Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A gallery of classic plaster busts behind glass with a fascinating depth effect - a truly individual wall decoration. The combination of the classical subject with the modern form of presentation is extraordinary. The impressive rectangular format and the black-and-white colouring of this wall object reinforce its artistic character.
- Not only for fans of antiquity: elegantly framed wall decoration with nine miniature busts in a lavishly designed passe-partout
- The classically designed variant of the 3D picture - a great contrast in modern rooms
- The gold-coloured lacquered pine wood frame underlines the elegant look of the white busts against a black background
- A gem that will be the subject of conversation, as a key piece over the sideboard or sofa - or simply hung on its own
- Thanks to the XL format, it is also ideal for large and high-ceilinged rooms
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 110 cm |
| Larghezza | 100 cm |
| Profondità | 6 cm |
| Peso | 17.1 kg |
| Volume (imballato) | 0,25 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Bianco, Color oro, Nero |
|---|---|
| Details: | orizzontale e verticale |
| Catalogo di stampa: | : vetro, : pino legno vergine, :,, per fissaggio a parete |
| Speciali: | US-Fit |
| Stagione: | Saison2018-2 |
| Tendenze: | Elegance |
| Tendenze 2: | Retro Elegance |
| Topic: | Christmas |
Valutazioni
Accedi