Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A statement for stylish enjoyment - our glasses from the Innocent Smoke range combine elegant design with sophisticated coloring. The deep green, lightly tinted glass adds a special touch to any drink, while golden accents create a luxurious look. The linear shape brings modernity into play and makes the glasses versatile: perfect for elegant dinner evenings, festive celebrations or a stylish after-work drink. Combined with dark ceramic or brass-colored accessories, they create a harmonious overall look that enhances any table.
- Luxurious red wine glass in green and gold, 23 x 7.6 x 7.6 centimeters (H/W/D)
- The tinted glass in elegant dark green ensures stylish moments of enjoyment
- The linear shape and golden details emphasize the elegant design
- The wine glass with a capacity of 310 ml provides a full-bodied enjoyment experience for fine wines
- Perfect for stylish dinner parties or cozy evenings - the ideal glass for discerning wine lovers
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 23 cm |
| Largeur | 7.6 cm |
| Profondeur | 7.6 cm |
| Poids | 0.215 kg |
| Volume (emballé) | 0,05 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Vert |
|---|---|
| Details: | quantité de remplissage |
| Catalogue imprimé: | verre teint, 310 ml quantité de remplissage |
| Pièce: | Cuisine, Salle à manger |
| Speciaux: | Deals, En stock, US-Fit |
| Série: | Innocent |
| Topic: | Christmas |
| Calendrier marketing: | Décembre |
Évaluations
Se connecter