Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A real gem for the dining table - this drinking glass enchants with fine, golden dots that give the clear glass a gently glamorous touch. The delicate ornament shimmers discreetly in the light and turns every drink into a stylish moment of enjoyment. With its elegant look, the glass is suitable for both festive table settings and modern everyday settings. It looks particularly elegant in combination with linen, natural materials or accessories in brass or black. A small eye-catcher with a big impact - perfect for adding that certain something to the table.
- White wine glass with golden dot details, 21.5 x 8.3 x 8.3 centimetres (H/W/D)
- Fine, golden embellishments give the drinking glass a touch of gentle elegance
- With a capacity of 305 ml, the wine glass provides a full-bodied enjoyment experience for fine wines
- Ideal gift idea for fans of table decorations and wine lovers
- Für eine lange Lebensdauer dieses handgefertigten Glasobjekts empfehlen wir die Reinigung von Hand
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 21.5 cm |
| Largeur | 7.5 cm |
| Profondeur | 7.5 cm |
| Poids | 0.15 kg |
| Volume (emballé) | 0,07 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Doré, Transparent |
|---|---|
| Details: | chaque pièce est unique, fabriqué à la main, non adapté au lave-vaisselle, quantité de remplissage |
| Catalogue imprimé: | Verre Clair, fabriqué à la main, chaque pièce est unique, 305 ml quantité de remplissage, non adapté au lave-vaisselle |
| Pièce: | Bar |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Glam Dots |
Évaluations
Se connecter