Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
The glasses in the Diamond series bring sparkling elegance to your glassware collection. Clear contours and geometric shapes give each piece a modern, almost sculptural effect. What makes them special, however, is their iridescent surface, which captures light in delicate rainbow hues and creates a fascinating play of colours. Handcrafted and designed with attention to detail, the glasses are not only functional objects, but also decorative gems. Whether for festive gatherings, convivial evenings or as a stylish accent on the table – each glass creates sparkling moments and transforms everyday moments into little moments of brilliance. The glasses look particularly beautiful in combination with subtle porcelain or golden accessories.
- Modern white wine glass with shimmer effect, 24.5 x 10.2 x 10.2 centimetres (H/W/D)
- This modern drinking glass impresses with its clear, geometric shapes and edges
- The iridescent, shimmering surface catches the light in a special way and adds a touch of glamour
- The wine glass, with a capacity of 305 ml, allows you to enjoy fine wines to the fullest
- To ensure the longevity of this handmade glass object, we recommend cleaning it by hand
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 24.5 cm |
| Largeur | 7 cm |
| Profondeur | 8 cm |
| Poids | 0.145 kg |
| Volume (emballé) | 0,06 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Transparent |
|---|---|
| Details: | chaque pièce est unique, fabriqué à la main, non adapté au lave-vaisselle, quantité de remplissage |
| Catalogue imprimé: | Verre Clair, fabriqué à la main, chaque pièce est unique, 305 ml quantité de remplissage, non adapté au lave-vaisselle |
| Pièce: | Bar |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Diamond |
Évaluations
Se connecter