Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
The glasses in the Diamond range feature clear, geometric shapes and a subtle gold rim that adds an elegant touch to any drink. Whether for special occasions or stylish everyday use - they are a real eye-catcher on any table. Combined with plain porcelain or modern metal accents, the glasses really come into their own and bring a touch of luxury to any interior. A must-have for design lovers and connoisseurs!
- Modern wine glass with golden rim, 15 x 5 x 8 centimeters (h/w/d)
- The modern drinking glass impresses with its clear, geometric shapes and edges
- The shiny, delicate gold rim gives the glass an elegant and luxurious touch that enhances any drink
- Ideal for special occasions or everyday use, the glass brings a touch of luxury to any table setting
- The wine glass with a capacity of 525 ml offers sufficient space for fine wines and enables a full-bodied enjoyment experience
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 24.5 cm |
| Largeur | 7.5 cm |
| Profondeur | 7 cm |
| Poids | 0.17 kg |
| Volume (emballé) | 0,09 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Doré, Transparent |
|---|---|
| Details: | chaque pièce est unique, fabriqué à la main, non adapté au lave-vaisselle, non adapté au micro-onde, quantité de remplissage |
| Catalogue imprimé: | verre clair, fabriqué à la main, chaque pièce est unique, 525 ml quantité de remplissage, non adapté au micro-onde, non adapté au lave-vaisselle |
| Pièce: | Cuisine, Salle à manger |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Diamond |
| Tendances: | Elegance |
| Tendances 2: | Retro Elegance |
| Topic: | Christmas |
| Calendrier marketing: | Décembre |
Évaluations
Se connecter