Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
In delicate dusky pink and with a flowing textured finish, this wine glass is a small work of art for everyday use. The handcrafted surface catches the light in a special way and creates a lively, high-quality appearance. Whether for a relaxed evening on the couch or as a stylish detail on a set table, this glass brings dynamism and elegance to the table. Combined with other glasses in different colors or as an eye-catcher in a clear set, it creates a modern, casual look that makes every drink that little bit more special.
- Wine glass in pink with textured detail, 16.6 x 8.3 x 8.3 centimeters (H/W/D)
- Flowing embossing brings dynamism to the table and gives a high-quality look and feel
- The slightly transparent dark dusky pink color brightens up everyday life and adds zest to the glassware range
- The wine glass, with a capacity of 360 ml, allows you to fully enjoy fine wines
- Each glass is unique and carefully handcrafted
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 16.5 cm |
| Largeur | 8 cm |
| Profondeur | 8 cm |
| Poids | 0.35 kg |
| Volume (emballé) | 0,06 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Rose, Violet |
|---|---|
| Details: | fabriqué à la main, non adapté au lave-vaisselle, non adapté au micro-onde, quantité de remplissage |
| Catalogue imprimé: | Verre Clair, fabriqué à la main, 360 ml quantité de remplissage, non adapté au micro-onde, non adapté au lave-vaisselle |
| Pièce: | Bar |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Amara |
Évaluations
Se connecter