Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
With clean lines and an elegant, textured surface, the Riffle water glass brings a breath of fresh air to the table. Ideal for water, juices or refreshing drinks, it sets stylish accents in modern and Mediterranean interiors. The texture ensures a pleasant feel and gives every drink that certain something. The glass can be combined particularly well with delicate pastel shades or bold accent colors to create a relaxed, summery atmosphere - perfect for social gatherings or festive occasions.
- Modern water glass in a linear design, 11 x 9 x 6.6 centimeters (H/W/D)
- The classic shape and ribbed structure make the glass an eye-catcher on any dining table
- With a generous capacity of 440 ml, the glass is ideal for refreshing drinks
- Dishwasher-safe and therefore perfect for everyday use or special occasions
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 11 cm |
| Largeur | 9 cm |
| Profondeur | 6.6 cm |
| Poids | 0.193 kg |
| Volume (emballé) | 0,02 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Transparent |
|---|---|
| Details: | adapté au lave-vaisselle, non adapté au micro-onde, quantité de remplissage |
| Catalogue imprimé: | verre clair, adapté au lave-vaisselle, 440 ml quantité de remplissage, non adapté au micro-onde |
| Pièce: | Cuisine, Salle à manger |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Riffle |
| Calendrier marketing: | Décembre |
Évaluations
Se connecter