Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Colorful, playful and with a special twist - this glass brings color and dynamism to the table! The vibrant dots in a raised 3D design add an artistic touch to any drink and turn every pour into a stylish experience. Perfect for fine wines or refreshing drinks, it adds a charming touch to any table setting. Whether as a cheerful splash of color in a modern collection of glasses or as an unusual gift for connoisseurs - this design highlight will impress across the board. In combination with plain glasses, it creates an exciting contrast that enhances any table decoration.
- Water glass with dot design, 8.8 x 8.1 x 8.1 centimeters (H/W/D)
- The dots with 3D effect in different, vibrant colors make this glass a special eye-catcher
- With a capacity of 305 ml, the glass is ideal for refreshing drinks
- A unique, handcrafted piece that brightens up everyday life and adds a touch of zest to the glassware range
- Please do not put this handmade glass object in the dishwasher to ensure its longevity
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 8.8 cm |
| Largeur | 7 cm |
| Profondeur | 7 cm |
| Poids | 0.14 kg |
| Volume (emballé) | 0,03 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Multicolore, Transparent |
|---|---|
| Details: | chaque pièce est unique, fabriqué à la main, non adapté au lave-vaisselle, quantité de remplissage |
| Catalogue imprimé: | Verre Clair, Verre Teint, fabriqué à la main, chaque pièce est unique, 305 ml quantité de remplissage, non adapté au lave-vaisselle |
| Pièce: | Cuisine, Salle à manger |
| Speciaux: | En stock, US-Fit |
| Série: | Party Dots |
| Topic: | Spring Selection |
Évaluations
Se connecter