Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
The glasses in the Noelle series add a modern touch to any table setting. The slim silhouette and softly tinted glass in smoky grey create a subtle elegance that blends effortlessly into a variety of styles – from urban loft charm to natural Scandi ambience. Each glass impresses with its fine workmanship and fits comfortably in the hand, while its robust quality makes it easy to use in everyday life. The glasses look particularly stylish when combined with simple white porcelain, dark wood accents, and warm candlelight, creating a harmonious overall look with timeless appeal.
- Modern champagne glass in grey, 24.6 x 6.6 x 6.6
- The glasses in the Noelle series combine elegant design with modern minimalism
- Harmonizes with almost any table setting thanks to its subtle smoky grey tint
- The champagne glass with a capacity of 175 ml is perfect for sparkling refreshments
- Dishwasher safe and therefore perfect for everyday use or special occasions
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 24 cm |
| Largeur | 4 cm |
| Profondeur | 7 cm |
| Poids | 0.106 kg |
| Volume (emballé) | 0,06 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Gris |
|---|---|
| Details: | adapté au lave-vaisselle, adapté au micro-onde, chaque pièce est unique, quantité de remplissage |
| Catalogue imprimé: | Verre Clair, chaque pièce est unique, adapté au micro-onde, adapté au lave-vaisselle, 175 ml quantité de remplissage |
| Pièce: | Bar |
| Speciaux: | Deals, En stock |
| Série: | Noelle |
| Topic: | Christmas |
Évaluations
Se connecter