Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
The glasses in the Cascata collection impress with their unusual, hexagonal shapes and textured surface, which gives them a high-quality, natural look. The glasses adapt effortlessly to different table settings - whether on a minimalist breakfast table, as a highlight at festive occasions or in a stylish dinner decoration. They perfectly complement both Scandinavian and contemporary styles and can be beautifully combined with muted colors or bold accents to add a sophisticated yet understated atmosphere to any room.
- Modern champagne glass in clear, 27 x 7 x 7 centimeters (H/W/D)
- The glass impresses with its unusual hexagonal shape
- The textured surface gives a natural, high-quality look and feel
- The champagne glass with a capacity of 250 ml is perfect for sparkling refreshments
- Dishwasher-safe and therefore perfect for everyday use or special occasions
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 27 cm |
| Largeur | 7 cm |
| Profondeur | 7 cm |
| Poids | 0.14 kg |
| Volume (emballé) | 0,05 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Transparent |
|---|---|
| Details: | adapté au lave-vaisselle, fabriqué à la main, non adapté au micro-onde, quantité de remplissage |
| Catalogue imprimé: | verre clair, fabriqué à la main, adapté au lave-vaisselle, 250 ml quantité de remplissage, non adapté au micro-onde |
| Speciaux: | Deals, En stock, US-Fit |
| Série: | Cascata |
Évaluations
Se connecter