Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
The glasses in the Caramel series bring warm elegance to the table with their amber-coloured shimmer. Each individual piece fascinates with its ornate, mottled look, which is reminiscent of fine natural stone and creates effective highlights - whether at dinner, at the bar or as a decorative accent on the shelf. The fine gold rim, applied by hand, gives the design a touch of glamour and underlines its high-quality character. The glasses harmonise particularly well with plain porcelain, elegant linen napkins or modern metal accessories. Ideal for setting the scene for stylish tableware and charming hospitality.
- Large wine glass with brown pattern and gold rim, 24 x 9 x 9 centimetres (H/W/D)
- The speckled glass creates effective accents on the dining table, at the bar or on the shelf
- The fine border in gold adds a subtle, glamorous accent and is carefully painted by hand
- With a generous 220 ml capacity, the wine glass provides a full-bodied enjoyment experience for fine wines
- Perfect for stylish dinner parties or cosy evenings
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 24 cm |
| Largeur | 9 cm |
| Profondeur | 9 cm |
| Poids | 0.25 kg |
| Volume (emballé) | 0,07 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Marron |
|---|---|
| Details: | chaque pièce est unique, fabriqué à la main, non adapté au lave-vaisselle, non adapté au micro-onde, peint à la main, quantité de remplissage |
| Catalogue imprimé: | Verre Teint, fabriqué à la main, chaque pièce est unique, 509 ml quantité de remplissage, non adapté au micro-onde, non adapté au lave-vaisselle, peint à la main |
| Pièce: | Cuisine |
| Speciaux: | Deals, En stock |
| Série: | Caramel |
Évaluations
Se connecter