Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
The glasses in the Mimi range impress with their artistic, abstractly shaped details and the clear glass in a warm brown shade. The amber accent gives each glass a sophisticated touch and makes them a real eye-catcher. Perfect for stylish dinner parties or as an elegant addition to your everyday setting. They look particularly beautiful on minimalist, wood-accented tables and add a touch of sophistication to both modern and timeless interiors.
- Red wine glass with amber accents, 20.6 x 8.6 x 8.6 centimetres (H/W/D)
- Impresses with abstractly shaped details made of colored, clear glass in a soft, warm brown tone
- Ideal for special occasions or everyday use, the glass adds a special touch to any table setting
- The wine glass with a capacity of 320 ml provides a full-bodied enjoyment experience for fine wines
- Ideal gift idea for fans of table decorations and wine lovers
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 20.5 cm |
| Largeur | 8.5 cm |
| Profondeur | 8.5 cm |
| Poids | 0.312 kg |
| Volume (emballé) | 0,07 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Marron, Transparent |
|---|---|
| Details: | non adapté au lave-vaisselle, quantité de remplissage |
| Catalogue imprimé: | Verre Teint, 320 ml quantité de remplissage, non adapté au lave-vaisselle |
| Pièce: | Bar, Cuisine, Salle à manger |
| Speciaux: | En stock, US-Fit |
| Série: | Mimi |
Évaluations
Se connecter