Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A vase shows personality! Ceramic vase in the shape of a woman's torso with pretty earrings and floral décolleté recalls the iconic painter. Like her model the decorative object
playfully combines boho style, surrealism and folklore - a real work of art. Ceramic products are usually not one hundred percent waterproof due to their material structure. We
recommend using a separate, waterproof container for flower water to protect surfaces. For example, you can place a jam jar or similar in a ceramic vessel.
- Large decorative vase in the shape of a woman's bust with pretty earrings and floral décolleté.
- For art lovers: the masterful decorative object is reminiscent of the style icon from Mexico
- Sensual bohemian touch for any room, made of ceramic
- Ideal as a soloist on console and sideboard and as an extravagant colour accent in modern interiors
- Fits the vintage style, looks particularly good as an artistic eye-catcher in plain rooms
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 33.5 cm |
| Largeur | 29.3 cm |
| Profondeur | 18.5 cm |
| Poids | 2.5 kg |
| Volume (emballé) | 0,08 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Multicolore, Noir, Rose |
|---|---|
| Details: | monté, pas résistant à l'eau |
| Catalogue imprimé: | Porcelaine peinte à la main, pas résistant à l'eau, monté |
| Pièce: | Salle à manger, Salon |
| Speciaux: | En stock, US-Fit |
| Série: | Muse |
| Topic: | Mothers Day, Spring Selection, Wild Summer |
| Calendrier marketing: | Mars, Mai, Juillet |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter