Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Vases with a face are in, but this vase takes the trend to the extreme: the abstract male bust has a personality all of its own. It is a real eye-catcher, both as a soloist and in the company of other vases and will delight everyone, not just art lovers.
- Fancy decorative ceramic vase in the shape of a man's bust with bold colours and gold highlights
- With abstract, geometric shapes the bust sets a highlight on chests of drawers and sideboards
- A radiant appearance: the surface of the vase has a glossy glaze
- The ideal gift for art lovers and décor fans with a penchant for the unusual
- A successful balancing act: the vase can stand on its own, while the small openings in it are ideal for creative decorating
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 35.9 cm |
| Largeur | 20.4 cm |
| Profondeur | 20.4 cm |
| Poids | 2.5 kg |
| Volume (emballé) | 0,07 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Bleu, Multicolore |
|---|---|
| Details: | pas résistant à l'eau |
| Catalogue imprimé: | céramique dolomit vernissé, pas résistant à l'eau |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | US-Fit |
| Série: | Cohesion |
| Topic: | Christmas |
| Calendrier marketing: | Mai |
Évaluations
Se connecter