Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
With its elegant lines, this vase brings a timeless sophistication to any room. The hand-painted porcelain gives the object an individual touch and makes it truly unique. Whether placed on a sideboard, a side table or on a shelf - this design piece sets stylish accents and blends harmoniously into a variety of furnishing styles. Particularly effective in combination with delicate floral arrangements or as a soloist in a minimalist setting. Ideal for anyone who wants to give their home a stylish and modern atmosphere with an unusual accessory.
- Curved porcelain vase in white, 35.4 x 13.2 x 13.8 centimetres (H/W/D)
- The white vase impresses with its unusually curved silhouette
- The narrow neck is perfect for delicate bouquets or impressive dry arrangements
- Perfect as a single statement piece or in combination with other home accessories for a harmonious ambience
- Each vase is unique and handmade from high-quality porcelain
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 35.4 cm |
| Largeur | 13.2 cm |
| Profondeur | 13.8 cm |
| Poids | 1.2 kg |
| Volume (emballé) | 0,07 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Blanc |
|---|---|
| Details: | chaque pièce est unique, fabriqué à la main |
| Catalogue imprimé: | Porcelaine peinte à la main, fabriqué à la main, chaque pièce est unique |
| Speciaux: | Deals, En stock |
| Série: | Viento |
| Calendrier marketing: | Mai |
Évaluations
Se connecter