Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A sunny splash of colour with a sculptural presence: with its bright yellow colouring and organically curved shape, this vase brings a breath of fresh air to any interior. The tinted glass reflects the light in a fascinating way and effectively emphasises floral arrangements. Whether as a solitaire on the sideboard, as an eye-catcher on the dining table or as a stylish accent on the floor - this design object attracts everyone's attention. Ideal for combining with minimalist furniture or as a contrast to natural materials, it lends the room a modern and lively touch.
- Yellow glass vase, 38 x 42.5 x 42.5 centimetres (H/W/D)
- This flower vase impresses with its rounded shape in bright sunshine yellow
- The narrow neck is perfect for delicate bouquets or impressive dry arrangements
- Perfect as a single statement piece or in combination with other home accessories for a harmonious ambience
- Each flower vase is unique and handcrafted
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 38 cm |
| Largeur | 42.5 cm |
| Profondeur | 42.5 cm |
| Poids | 6.7 kg |
| Volume (emballé) | 0,12 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Jaune |
|---|---|
| Details: | chaque pièce est unique, fabriqué à la main |
| Catalogue imprimé: | Verre Teint, fabriqué à la main, chaque pièce est unique |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Salut |
| Topic: | Wild Summer |
| Calendrier marketing: | Mai |
Évaluations
Se connecter