Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Glass and ceramics are popular materials for flower vases. Glass vases usually have a cool and light appearance, while ceramic vases bring liveliness to the decoration with their sculptural surfaces. Depending on the finish, modern vases made of metal add a different mood to the home. With its sculptural design Half Face Gold looks like a decorative object, while its surface reveals that it was made by hand. The golden shimmer of the surface, which comes from the brass finish, has an elegant effect.
- Golden vase in the shape of a bowl made of metal, sized 46 x 29 x 16 cm ( H/W/D)
- It gives every bouquet of flowers a face with its design
- This flower vase puts two decorative trends on your sideboard at the same time: face design and decorative vases made of metal
- Each large vase is a unique handcrafted piece
- As a decorative bowl on the chest of drawers it provides interesting storage for keys and the like
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 46 cm |
| Largeur | 29 cm |
| Profondeur | 16 cm |
| Poids | 4 kg |
| Volume (emballé) | 0,12 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Doré |
|---|---|
| Details: | fabriqué à la main |
| Catalogue imprimé: | aluminium revetû de laiton, fabriqué à la main |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Halfface |
| Topic: | Christmas |
| Calendrier marketing: | Mai |
Évaluations
Se connecter