Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A real statement for stylish living: This large vase in a ginkgo leaf design impresses with its sculptural presence and finely crafted details. The combination of matt white and elegant gold lends the piece a luxurious lightness that combines modern elegance with a natural design language. Ideal as a stand-alone piece on the floor, on sideboards or large tables - on its own or with individual branches and dried flowers. Particularly effective in combination with other ceramic objects or warm earth tones. A decorative highlight that symbolizes happiness and constancy and lends any room a special aura.
- Large vase in ginkgo leaf design in white and gold, 32 x 45 x 15 centimeters (H/W/D)
- This sculptural vase adds a touch of glamor with its delicate silhouette and fine golden details
- The ginkgo is not only considered a tree of happiness, the filigree lines of its leaves are uniquely beautiful
- Perfect as a single statement piece or in combination with other home accessories for a harmonious ambience
- Made from high-quality ceramic
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 32 cm |
| Largeur | 45 cm |
| Profondeur | 15 cm |
| Poids | 4 kg |
| Volume (emballé) | 0,07 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Blanc, Doré |
|---|---|
| Details: | température de combustion |
| Catalogue imprimé: | grès vernissé, : 1200 °C |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock, US-Fit |
| Série: | Ginkgo Elegance |
| Tendances: | Elegance |
| Tendances 2: | Elegance – Glam |
| Topic: | Christmas, Mothers Day |
| Calendrier marketing: | Mai |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter