Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A stylish interplay of organic silhouette and natural materiality - this glass vase brings modern elegance into play with its sculptural shape and warm amber hue. The high-contrast base made of dark solid wood gives it stability and an earthy depth that harmonizes particularly well with nature-inspired furnishing styles. As a solo artist on sideboards or in combination with dried flowers on the dining table, it creates a harmonious overall look. It also unfolds its decorative character in an ensemble with other vases of different heights and makes a calm yet expressive statement in the room.
- Unusual glass vase in brown with wooden details, 21 x 16 x 16 centimetres (H/W/D)
- This vase in a warm shade of amber impresses with its rounded, sculptural shape
- The dark solid wood base creates a natural, warm contrast
- Perfect as a single statement piece or in combination with other home accessories for a harmonious ambience
- Each vase is handcrafted in great detail and is unique
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 21 cm |
| Largeur | 16 cm |
| Profondeur | 16 cm |
| Poids | 0.7 kg |
| Volume (emballé) | 0,09 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Marron |
|---|---|
| Details: | chaque pièce est unique, fabriqué à la main |
| Catalogue imprimé: | Verre Teint, Paulownia Bois massif Naturel, fabriqué à la main, chaque pièce est unique |
| Speciaux: | En stock, PRIMA, US-Fit |
| Série: | Earthy |
| Topic: | Wild Summer |
| Calendrier marketing: | Mai, Septembre |
Évaluations
Se connecter