Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Like a blossoming bud, this purple vase unfolds its charm and breathes refreshing lightness into any arrangement. The flower-shaped body made of dolomite shines with a finely glazed surface, reminiscent of fine ceramics to the touch, and preserves cut flowers as stylishly as dried bouquets. Placed on a sideboard next to picture frames, as the centerpiece of a coffee table arrangement, or accompanied by scented candles on a console table, this unique piece adds a soft splash of color. Careful craftsmanship makes each piece unique—a thoughtful gift for interior design enthusiasts and anyone who wants to enjoy springtime feelings all year round.
- Purple vase in the shape of a flower, 20 x 21 x 7 centimeters (H/W/D)
- In the shape of an enchanting flower, the vase adds delicate accents
- In soft purple, it brings life to sideboards, consoles, or coffee tables
- Made from dolomite, the vase impresses with its high-quality, ceramic-like finish
- Each piece is unique, carefully handcrafted, and makes a charming gift idea
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 20 cm |
| Largeur | 21 cm |
| Profondeur | 7 cm |
| Poids | 0.8 kg |
| Volume (emballé) | 0,17 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Violet |
|---|---|
| Details: | chaque pièce est unique, fabriqué à la main, ne convient pas aux aliments, non adapté au lave-vaisselle, non adapté au micro-onde, quantité de remplissage |
| Catalogue imprimé: | Dolomit peint à la main, fabriqué à la main, chaque pièce est unique, quantité de remplissage, non adapté au micro-onde, non adapté au lave-vaisselle, ne convient pas aux aliments |
| Pièce: | Salle à manger |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Blossom Dream |
Évaluations
Se connecter