Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
The tableware from our Harlequin series brings together colorful accents and classic shapes, while combining the best of retro design and modern flair with geometric patterns and a detailed finish. The classic lines and bold colors add a vibrant touch to any table, perfect in both minimalist and more opulent arrangements. Handcrafted from high-quality porcelain, the tableware is perfect for creative table decorations or as a stylish statement, both in everyday life and for festive occasions. Here, nostalgic elements meet contemporary chic.
- Porcelain cup and saucer set in white and purple, 6.5 x 15.7 x 9.8 centimetres (H/W/D)
- Delights on any dining table with its classic shape and geometric pattern
- Thanks to its eye-catching design and vibrant colors, it is a real highlight for festive occasions or everyday wear
- Shiny gold details create an elegant, stylish look
- Made by hand from high-quality ceramic, the tableware is as functional as it is decorative
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 7.5 cm |
| Largeur | 15.5 cm |
| Profondeur | 12 cm |
| Poids | 0.32 kg |
| Volume (emballé) | 0,05 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Blanc, Violet |
|---|---|
| Details: | chaque pièce est unique, fabriqué à la main, non adapté au lave-vaisselle, non adapté au micro-onde, quantité de remplissage |
| Catalogue imprimé: | Fine Bone China Porcelaine, fabriqué à la main, chaque pièce est unique, 180 ml quantité de remplissage, non adapté au micro-onde, non adapté au lave-vaisselle |
| Pièce: | Cuisine, Salle à manger |
| Speciaux: | Deals, En stock |
| Série: | Harlequin |
| Topic: | Spring Selection |
Évaluations
Se connecter