Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
The Bell range stands for elegance with a casual twist. The fine china tableware combines the typical forms of ceramic tableware with modern glamour - and the practical feature is that it's dishwasher safe!
- Set of porcelain cup and saucer, in organic shape
- This fine tableware series combines the typical shape of ceramic pieces with modern glamour
- Maximum elegance: the combination of cream and gold, which can be combined well with all furnishing styles
- Wine coolers and lanterns are elegant table companions for this tableware series, while colourful bouquets of flowers offer a seductive accompaniment
- Practical: after the party the china tableware simply disappears in the dishwasher
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 10.5 cm |
| Largeur | 14.5 cm |
| Profondeur | 14.5 cm |
| Poids | 0.33 kg |
| Volume (emballé) | 0,04 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Blanc, Doré |
|---|---|
| Details: | adapté au lave-vaisselle, non adapté au micro-onde, quantité de remplissage, température de combustion |
| Catalogue imprimé: | céramique porcelaine vernissée, adapté au lave-vaisselle, 200 ml quantité de remplissage, 1200 °C, non adapté au micro-onde |
| Pièce: | Cuisine, Salle à manger |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Bell |
| Calendrier marketing: | Avril, Juin, Décembre |
Évaluations
Se connecter