Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
This handmade series combines the incomparable beauty of real ceramic with the enchanting play of aqua colors. How practical: the Azur tableware series can be put in the
dishwasher and microwave.
- Set of ceramic coffee cup and saucer in turquoise and white, 6.5 x 14.6 x 14.6 centimetres (H/W/D)
- The variations of turquoise in the artistic, traditionally crafted glaze bring a touch of holiday flair to the table
- Looks just as good on a linen tablecloth as it does on a solid wood table
- Charming irregularities reveal the craftsmanship that goes into making this tableware series
- How practical: the Azur tableware series is dishwasher and microwave safe
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 7.5 cm |
| Largeur | 15 cm |
| Profondeur | 15 cm |
| Poids | 0.45 kg |
| Volume (emballé) | 0,06 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Bleu, Pétrole bleu-vert, Vert |
|---|---|
| Details: | adapté au lave-vaisselle, adapté au micro-onde, fabriqué à la main, quantité de remplissage |
| Catalogue imprimé: | Grès vernissé, fabriqué à la main, adapté au micro-onde, adapté au lave-vaisselle, 280 ml quantité de remplissage |
| Pièce: | Salle à manger |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Azur |
Évaluations
Se connecter