Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
The Organic tableware series combines flowing, organic shapes with artisanal charm, bringing a natural touch to the table. Made from high-quality ceramic, it is particularly robust, durable, and easy to care for. Whether for everyday use or festive occasions, this tableware combines style with enjoyment and is ideal for presenting food in style and creating special moments in everyday life. The cup with handle in soft cream white lends the table a bright, timeless elegance and harmonizes perfectly with Scandinavian and classic interior styles. Linen napkins, fine glassware, and accents in wood or gold create a warm, inviting atmosphere.
- Ceramic cup in cream, 10.5 x 13 x 9 centimeters (H/W/D)
- The organic design creates a unique, handcrafted look and lends natural charm
- The delicate cream white can be combined in many ways – from elegant to Scandinavian table settings
- Made from high-quality ceramic, the tableware is particularly robust and durable
- Dishwasher safe and therefore perfect for everyday use or special occasions
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 10.5 cm |
| Largeur | 13 cm |
| Profondeur | 9 cm |
| Poids | 0.27 kg |
| Volume (emballé) | 0,02 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Beige |
|---|---|
| Details: | adapté au lave-vaisselle, adapté au micro-onde, quantité de remplissage |
| Catalogue imprimé: | Faïence, adapté au micro-onde, adapté au lave-vaisselle, 370 ml quantité de remplissage |
| Pièce: | Salle à manger |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Organic |
| Calendrier marketing: | Juin |
Évaluations
Se connecter