Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A touch of humour meets loving design: this hand-painted mug made of glazed porcelain delights with an artfully shaped handle in the form of a charming alpaca. The mix of functionality and playful look makes it a cheerful highlight on any table. Dishwasher-safe and suitable for everyday use, it fits perfectly on open kitchen shelves, on the breakfast table or as an original eye-catcher in a gift set with character.
- Funny mug with animal figure in white and yellow, 11.5 x 9.5 x 13.5 centimetres (H/W/D)
- The sculptural handle in the shape of a cute alpaca makes this mug a unique eye-catcher on any table
- This hand-painted mug is made from high-quality porcelain and glazed
- Dishwasher-safe and therefore perfect for everyday use or special occasions
- A cute gift idea for animal lovers and decoration fans
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 12 cm |
| Largeur | 9 cm |
| Profondeur | 13 cm |
| Poids | 0.33 kg |
| Volume (emballé) | 0,13 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Jaune |
|---|---|
| Details: | adapté au lave-vaisselle, adapté au micro-onde, peint à la main, quantité de remplissage |
| Catalogue imprimé: | Porcelaine vernissée, adapté au micro-onde, adapté au lave-vaisselle, 390 ml quantité de remplissage, peint à la main |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Funny Animal |
| Topic: | Christmas, Fathers Day, Mothers Day |
Évaluations
Se connecter