Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Mix and match – the Colorino porcelain tableware range offers beautiful colours that can be combined with each other to create a harmonious look. In addition to this mug, you will find bowls, plates and mugs in green, red and yellowish-brown to suit modern interior styles.
- Porcelain mug in green, 11 x 8 x 10 cm (H/W/D)
- The coffee mug adds a splash of colour to the dining table
- It comes in a stylish ceramic look, but is made of durable porcelain
- A robust mug for coffee or tea in the office and kitchen
- The porcelain mug is microwave and dishwasher safe
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 11 cm |
| Largeur | 8 cm |
| Profondeur | 10 cm |
| Poids | 0.31 kg |
| Volume (emballé) | 0,04 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Vert |
|---|---|
| Details: | adapté au lave-vaisselle, adapté au micro-onde, quantité de remplissage |
| Catalogue imprimé: | Porcelaine vernissée, adapté au micro-onde, adapté au lave-vaisselle, 350 ml quantité de remplissage |
| Pièce: | Cuisine |
| Speciaux: | Deals, En stock |
| Série: | Colorino |
| Calendrier marketing: | Août |
Évaluations
Se connecter