Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
This generous rug enchants with its gently curved pattern in warm beige and muted green tones and creates a calm, natural atmosphere in the room. Different textures create a tangible depth that is not only visually appealing, but also tactile. The hand-tufted unique piece is perfect for stylishly structuring large living or dining areas and creating an inviting oasis of well-being. The floor companion harmonizes particularly effectively with natural materials such as wood, linen or ceramics, which underline the restrained colour scheme and immerse the room in a relaxed ambience.
- Large rug with flowing pattern in beige and green, 2 x 200 x 300 centimeters (H/W/D)
- Delicate beige nuances combined with muted khaki green create a harmonious, natural atmosphere
- Gently curved lines and different textures create a high-quality look and feel
- With its generous dimensions, it stylishly rounds off large living rooms, dining rooms or bedrooms
- Each rug is carefully tufted by hand and is unique
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 2 cm |
| Largeur | 200 cm |
| Profondeur | 300 cm |
| Poids | 29 kg |
| Volume (emballé) | 0,13 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Beige, Marron |
|---|---|
| Details: | chaque pièce est unique, fabriqué à la main, touffeté |
| Catalogue imprimé: | Partie inférieure:, Partie supérieure: 50 % Laine, Partie inférieure: 100 % Coton, Partie supérieure: 50 % Viscose, Polyester, fabriqué à la main, chaque pièce est unique, touffeté |
| Speciaux: | En stock |
Évaluations
Se connecter