Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A stylish haven of peace with character: this rug lends structure and warmth to living spaces - without taking center stage. The graphic pattern in a restrained color scheme provides visual depth and makes it the ideal companion in natural, boho-inspired or urban interiors. Whether under the dining table, as a connecting element in the living room or as a textile accent in the bedroom - its flat weave is easy to care for and suitable for everyday use. It looks particularly harmonious in combination with wood, linen or woven details. A stylish foundation for modern furnishing concepts with personality.
- Abstract rug in earth tones, 1 x 170 x 240 centimeters
- This rug impresses with its abstract patchwork-style design and warm earthy tones (H/W/D)
- The soft upper side made of 70% wool and 30% viscose ensures a high-quality look and a pleasant feel
- Stylishly rounds off living areas in natural, boho-inspired and urban interiors
- Stays in place thanks to the practical non-slip natural rubber coating on the back
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 1 cm |
| Largeur | 170 cm |
| Profondeur | 240 cm |
| Poids | 14 kg |
| Volume (emballé) | 0,05 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Blanc, Multicolore, Noir, Orange |
|---|---|
| Details: | chaque pièce est unique, fabriqué à la main, nettoyage ponctuel, touffeté |
| Catalogue imprimé: | partie inférieure: caoutchouc naturel (gomme arabique, partie supérieure: 70 % laine, partie inférieure: 100 % coton, partie supérieure: 30 % viscose, fabriqué à la main, chaque pièce est unique, nettoyage ponctuel, touffeté |
| Pièce: | Salon |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter