Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A carpet that shows its colors: with its vibrant pattern of bold, flowing tones, this floor favorite is a real eye-catcher. The generous surface not only adds stylish accents, but also gives living, sleeping, or dining areas a feeling of warmth and liveliness. The soft surface made of pure cotton impresses with its pleasant feel and natural charm. At the same time, the equally high-quality backing ensures a harmonious living environment. The carpet looks particularly beautiful in combination with simple furniture, natural materials, or bold color accents—a statement for anyone who dares to use col
- Large carpet with flowing pattern in bright colors, 1 x 300 x 200 centimeters (H/W/D)
- A dynamic, flowing interplay of colors in radiant, rich tones
- With its generous dimensions, it stylishly completes sofa landscapes, dining rooms, or sleeping areas
- The soft top made of 100% cotton ensures a high-quality look and a pleasant feel
- 100% cotton backing for a natural feel – we recommend using an anti-slip underlay
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 1 cm |
| Largeur | 300 cm |
| Profondeur | 200 cm |
| Poids | 23.4 kg |
| Volume (emballé) | 0,10 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Multicolore |
|---|---|
| Details: | fabriqué à la main, nettoyage ponctuel, touffeté |
| Catalogue imprimé: | Partie inférieure: 100 % Coton, Partie supérieure: 100 % Coton, fabriqué à la main, nettoyage ponctuel, touffeté |
| Pièce: | Salon |
| Série: | New Wave |
| Topic: | Wild Summer |
Évaluations
Se connecter