Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Natural materials are always a good choice for home textiles, because they improve the room climate. Carpets are a real must because they dampen sound and define living areas. Fur rugs are also easy to care for. Shake out the carpet or vacuum it with a soft brush in the direction of the hair growth. Gently dab off any spilt liquids immediately. If you do have a serious mishap, we recommend professional carpet cleaning.
- Rectangular fur rug in neutral colours, sized 240 x 170 cm (W/D)
- The ideal rug for a modern interior style with an abstract pattern in beige, brown and grey
- Shimmering sections with metal foil provide a special effect
- As materials, hide and wool (on the back) create a natural ambience in the room
- Handmade and therefore each one is unique
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 1 cm |
| Largeur | 240 cm |
| Profondeur | 170 cm |
| Poids | 7.55 kg |
| Volume (emballé) | 0,03 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Multicolore |
|---|---|
| Details: | chaque pièce est unique, fabriqué à la main, nettoyage à sec |
| Catalogue imprimé: | partie inférieure: 100 % Laine, partie supérieure: 100 %, fabriqué à la main, chaque pièce est unique, nettoyage à sec |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock |
| Topic: | Home Office |
Évaluations
Se connecter