Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A rug that combines boldness with style: the red lip motif on a light background brings a touch of extravagance to your home. An artistic eye-catcher, it is sure to spark conversation and adds a playful touch to any room. The velvety surface made of cotton and viscose impresses with its elegant sheen and pleasant texture, while the pure cotton backing ensures a natural feel. Whether under the dining table, combined with a sofa corner, or staged in the bedroom, this rug makes a statement and harmonizes particularly well with modern furniture, clean lines, and bold color contrasts. Anti-slip underlay recommended.
- Large carpet in white and red with lip motif, 1 x 170 x 240 centimeters (H/W/D)
- The bright red lip motif on a subtle background adds a charming, interesting accent
- With its generous dimensions, it stylishly completes sofa landscapes, dining rooms, or sleeping areas
- The cotton and viscose surface creates a high-quality, pleasant look and feel
- 100% cotton backing for a natural feel – we recommend using an anti-slip underlay
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 1 cm |
| Largeur | 170 cm |
| Profondeur | 240 cm |
| Poids | 18 kg |
| Volume (emballé) | 0,07 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Rouge |
|---|---|
| Details: | nettoyage ponctuel, touffeté |
| Catalogue imprimé: | Partie inférieure: 100 % Coton, Partie supérieure: 80 % Coton, 20 % Viscose, nettoyage ponctuel, touffeté |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Lips |
Évaluations
Se connecter